ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЯ та ТЕПЛОЗБЕРЕЖЕННЯ

Автор | 12.10.2017

5-1. ЕНЕРГОМОДЕРНІЗАЦІЯ та ТЕПЛОЗБЕРЕЖЕННЯ

Стандартний пакет енергоощадних заходів охоплює:

 • комплексне утеплення будинку:
  • утеплення горищного приміщення або даху
  • утеплення фасаду
  • заміна вікон, дверей
  • ізоляція стелі підвалу
 • модернізація опалювальної системи, в тому числі – заміна існуючих радіаторів опалення на сучасні пластинчасті з терморегуляторами, заміна внутрішніх трубопроводів з меншими тепловтратами і зміна існуючої схеми подачі тепла в приміщення)
 • установка вузлів обліку теплової енергії
 • заміна короткого з’єднання двотрубної системи
 • заміну санітарно технічного обладнання (водопровідних труб для холодної і гарячої води), в тому числі установку вузлів обліку витрати споживаних ресурсів
 • ремонт вентиляційної системи
 • при необхідності вбудовування систем регенерації тепла, гарячої та холодної води

Пропонується взяти до уваги:

Встановлення незалежних модульних котелень*, і модернізація існуючої котельні, що працює на місцевому паливі з низьким ККД на більш ефективну з автоматичним управлінням в залежності від метеоумов.

*інші приклади модульних котелень, див.

http://krigerboilers.com/wp-content/uploads/2016/11/3.jpg

https://altep.ua/product/modulnye-kotelnye/

http://kzot-kotel.com.ua/modulnye-kotelnye

Пропонується взяти до уваги:

Впровадження нових енергоефективних та гібридних технологій опалення*, гарячого водопостачання та електропостачання навчальних закладів (установка станцій геліотермального підігріву води, теплових насосів різного типу, застосування електричних бойлерів з теплоакумулюючими системами харчуються електроенергією від сонячних станцій.

* більше щодо гібридних технологій опалення, теплових насосів та геліосистем, див.

http://teplonasos.in.ua/teplonasos-vozduh-voda.html#portfolio-section

http://www.geoteplo.com.ua/ua/teplovi-nasosi/price.html

ДЕРЖАВНІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ що пов’язані з забезпеченням теплової надійності та енергоефективності будівельних об’єктів.

Комплекс нормативних документів, в основі яких знаходяться ДБН В.2.6-31:2006 та ДБН В.1.2-11:2008, повністю покриває нормативний простір, який встановлено в директивах ЄС стосовно енергоефективності будинків (Directive 2002/91/EC).

 

 

 1. ДБН В.2.6-31:2006 Конструкції будинків і споруд(вимоги до теплоізоляційних виробів, конструкцій та матеріалів, вимоги до методик експериментального визначення теплотехнічних показників цих виробів).
 2. ДБН В.1.2-11:2008 Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів ( вимоги до виробів, будівель і споруд щодо забезпечення економії енергії).
 3. ДБН В.2.6-31:2006 Система розроблення та складання енергетичного паспорта будинків при новому будівництві та реконструкції (формулює методичні положення з розрахунків показників питомих тепловтрат будинків та правил складання енергетичного паспорта будинку на стадії проектування або реконструкції).
 4. ДБН В.2.6-31:2006 Регламентує метод експериментального визначення показників повітропроникності огороджувальних конструкцій приміщень, окремих огороджувальних конструкцій будівель, що експлуатуються, а також будівель в цілому.

Для забезпечення виконання плану Уряду по зменшення споживання газу, рекомендуємо замінити газові котли на твердопаливні з урахуванням норми 1000 кв. м – 100 кв., та розглянути можливість більш дороговартісних інвестицій (відновлювальні джерела енергії), встановлення теплового насоса, тощо.

* більше інформації щодо ДБН з енергоефективності див. http://dbn.at.ua/load/normativy/dbn/1-1-0-13

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *